4 wskazówki dotyczące zdrowego żywienia w biurze

Kiedy jesteś cały dzień w biurze, zdrowe odżywianie może być trudne. Siedząc przez osiem godzin, można nie tylko poczuć się ospałym, ale także nie pozwolić sobie na regularne, zdrowe i świeże posiłki. Jednak przy odrobinie rozwagi i planowania można być pracownikiem biurowym i prowadzić zdrowe życie. Mamy kilka kluczowych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania się w pracy, począwszy od poznania swojego stanu zdrowia (np. co to jest zdrowy BMI), abyś mógł odpowiednio dostosować swój styl życia, a skończywszy na kilku poradach dotyczących zdrowego odżywiania się przy biurku.

Znać swój stan zdrowia
Największą motywacją do dobrego odżywiania się, gdziekolwiek jesteś, jest znajomość aktualnego stanu zdrowia Twojego organizmu. Jeśli jesteś świadomy, czy trzeba schudnąć, uzyskać więcej ćwiczeń lub rzucić palenie, to może być głównym impulsem do zrobienia tego. Więc, jeśli idziesz na kopniaka zdrowia, dlaczego nie zacząć od oceny swojego zdrowia? Dowiedz się, co to jest zdrowy BMI i zmierzyć swój według swojej wagi i wzrostu. W ten sposób dowiesz się, czy musisz nadać priorytet zrzucaniu jakichkolwiek kilogramów. Pomyśl o swoich nawykach, takich jak picie i palenie. Warto połączyć je z pracą - czy pijesz więcej, gdy jesteś z kolegami lub na imprezach w pracy? Kiedy poznasz swój stan zdrowia, będziesz wiedział, co musisz zrobić, aby go poprawić.

Plan na przyszłość
Jeśli po sprawdzeniu BMI odkryłeś, że musisz być zdrowszy, jak zacząć pracować w biurze od poniedziałku do piątku? Kluczem do dobrego odżywiania się w biurze jest planowanie z wyprzedzeniem. Jeśli potrzebujesz zjeść szybki lunch i nie masz nic pod ręką, łatwo jest dostać coś niezdrowego ze stołówki biurowej lub lokalnego sklepu z kanapkami. Zamiast tego poświęć trochę czasu w domu, aby zaplanować i przygotować zdrowe posiłki, które będziesz mógł zabrać ze sobą każdego dnia.

Trzymaj zdrowe przekąski w pobliżu
Ważne jest również, aby zająć się atakami na przekąski, które są tak powszechne w pracy. Masz ten popołudniowy zastój i sięgasz po cukier, żeby się podnieść? To zrozumiałe, ale te małe nawyki mogą się naprawdę sumować. Dlaczego nie spróbować zachować zdrowe przekąski w szufladzie, gdy jesteś głodny i potrzebujesz zdrowego pick-me-up? Spróbuj surowych orzechów, owoców lub chrupiącego warzywka z domowym dipem.

Wypowiedz się za zdrowymi wyborami
W końcu, podczas gdy Ty możesz być na swojej osobistej misji, aby stać się zdrowszym, jest prawdopodobne, że inni ludzie w Twoim biurze robią to samo. Jeśli chodzi o posiłki w pracy, dlaczego nie opowiedzieć się za zdrowym wyborem? Prawdopodobnie wielu twoich kolegów też będzie tego chciało. Podobnie, jeśli wszyscy przynoszą tort na urodziny lub uroczystości, dlaczego nie dać zdrowszej opcji, jak owoce i jogurt naturalny? Tego typu rzeczy mogą zrobić całą różnicę!