• Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Czy powinieneś angażować członków zespołu w proces ergonomii?

Czy zastanawiałeś się, czy powinieneś zaangażować w proces ergonomii członków zespołu na hali produkcyjnej? Czy to dobry pomysł? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, co na ten temat ma do powiedzenia siedmiu ekspertów w dziedzinie ergonomii.

Czy należy angażować członków zespołu w proces ergonomii?

Ergonomia

Szkolenie z ergonomii: Dwa elementy decydujące o sukcesie

Korzyści z udanego wdrożenia procesu ergonomii jest wiele: zmniejszenie liczby urazów i związanych z nimi kosztów, poprawa wydajności i lepsza jakość produktów, to tylko niektóre z nich. Ergonomia nie jest nauką o rakietach, ale firmy odnoszące największe sukcesy dysponują dobrze wyszkolonymi i wyposażonymi pracownikami, którzy wspierają ten proces.

Szkolenie z ergonomii: Dwa kluczowe elementy sukcesu

Dlaczego choroby układu mięśniowo-szkieletowego (MSD) są najczęstszymi urazami?

Chodzi o to, że żyjemy w świecie opartym na zasadzie przyczyny i skutku. Częścią osiągnięcia pożądanego rezultatu jest określenie, co spowoduje jego wystąpienie, a następnie wykonanie tej czynności. A jeśli chcemy czemuś zapobiec, musimy określić pierwotną przyczynę wyniku, którego chcemy uniknąć, a następnie wdrożyć środki zapobiegające jego wystąpieniu.

Dlaczego schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego (MSD) są najczęstszymi urazami?

Zdrowie sportowca w miejscu pracy

Dlaczego ergonomia i wellness to dobrana para

Najnowsze badania przeprowadzone przez American College of Occupational and Environmental Medicine (ACOEM) sugerują to, co wiemy od lat: Podziały organizacyjne, które oddzielają ochronę zdrowia (bezpieczeństwo i zdrowie / ergonomia) od promocji zdrowia (wellness), uniemożliwiają optymalne wykorzystanie zasobów i utrudniają wysiłki zmierzające do maksymalizacji ogólnego stanu zdrowia i wydajności pracowników.

Dlaczego ergonomia i wellness to dobrana para

Przewodnik po rolach i obowiązkach związanych z zapobieganiem MSD

Proces biznesowy jest tylko tak efektywny, jak ludzie, którzy za nim stoją. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy w Twojej organizacji, zarówno menedżerowie, jak i pracownicy, wiedzieli, jak wygląda plan zapobiegania MSD i czego się od nich oczekuje. Każdy musi rozumieć swoją rolę i sposób, w jaki kierownictwo będzie rozliczać go z wypełniania obowiązków związanych z procesem zapobiegania MSD.

Przewodnik po rolach i obowiązkach związanych z zapobieganiem MSD

Kierownictwo ds. bezpieczeństwa

Oś czasu postępów w zakresie bezpieczeństwa: Dostosowywanie innych i minimalizowanie opornych na zmiany

Kadra kierownicza jest często proszona o podsumowanie najważniejszych sukcesów w zakresie bezpieczeństwa i ma na to zaledwie kilka sekund. Niezależnie od tego, czy chodzi o publiczność w windzie, dyrektorów w sali posiedzeń zarządu, czy dużą grupę udziałowców na dorocznym spotkaniu, czas i uwaga są ograniczone. Obecnie odbiorcy są zabiegani, przeładowani informacjami z rurociągu pełnego danych. Kadra kierownicza z trudem znajduje czas na zapoznanie się nawet z najbardziej istotnymi informacjami, dlatego też można wiele zyskać, redukując duże ilości danych do strawnych, wizualnych przyrostów, aby jasno przekazać wiadomość.

Oś czasu postępów w zakresie bezpieczeństwa: Dostosowywanie innych i minimalizowanie oporów przed zmianami

Rozwiązania Ergonomics Plus pomagają proaktywnym zespołom ds. bezpieczeństwa zapobiegać urazom układu mięśniowo-szkieletowego i poprawiać samopoczucie pracowników.Zaplanuj bezpłatną konsultację