Darmowe zasoby: Przewodnik Planowania Ergonomicznego

Pobierz nasz Przewodnik Planowania Ergonomicznego, aby bezpłatnie uporządkować proces ergonomii, ustawić zespół ds. ergonomii i posunąć go do przodu.

"Dobry plan wykonany teraz, jest lepszy niż doskonały plan wykonany w przyszłym tygodniu." - George Patton

Rozpoczęcie proaktywnej, ergonomicznej oceny ryzyka może być trudnym zadaniem. Można się wiele nauczyć i wiele zrobić, jeśli chce się wdrożyć skuteczny proces ergonomii w miejscu pracy.

Może to być przytłaczające, dlatego przygotowaliśmy przewodnik planowania ergonomii. Chcemy pomóc Ci się zorganizować i, co najważniejsze, zacząć.

Dobry plan brutalnie wykonany teraz jest lepszy niż czekanie do przyszłego roku. Dobry plan wykonany teraz oznacza, że już teraz zaczniesz się uczyć o czynnikach ryzyka związanych z ergonomią w miejscu pracy, a jeszcze możesz coś z nimi zrobić, zanim dojdzie do urazu. Czekanie oznacza, że możesz nie mieć takiej szansy.

Więc najpierw zorganizujmy się, a potem zacznijmy.

Przewodnik Planowania Ergonomicznego

Przewodnik Planowania Ergonomicznego prowadzi przez pięć kroków, które trzeba wykonać, aby zacząć od ergonomicznej oceny ryzyka.

  1. Zdefiniuj swoje cele i metrykęWybierz członków zespołu ds. ergonomiiWybierz narzędzia oceny ergonomiiSzkol swój zespółMasz system zarządzania ergonomią na miejscu, aby pozostać zorganizowanym

Krok 1: Wybierz wskaźniki, które określają, jak wygląda sukces w perspektywie krótko- i długoterminowej.

Metryka ergonomii, którą ustawisz na początku procesu, będzie twoją północną gwiazdą, kierującą twoimi działaniami i zapewniającą postęp w realizacji celów.

Krok 2: Wybierz swój zespół ds. oceny ergonomii

Ergonomiczny zespół ds. oceny ryzyka powinien być multidyscyplinarny. Każda osoba wchodząca w skład zespołu powinna mieć jasno określone role i obowiązki, które powinny być jasno i regularnie przekazywane. Każdy członek zespołu powinien być odpowiedzialny za swoje zadania i obowiązki.

Krok 3: Należy wybrać wspólny zestaw metod i narzędzi oceny ergonomicznej.

Wybór wspólnego zestawu ergonomicznych metod i narzędzi oceny ryzyka sprawia, że wszyscy znajdują się na tej samej stronie i zapewnia spójne, wiarygodne dane oraz indywidualne porównania między witrynami, działami, stanowiskami i zadaniami.

Krok 4: Przeszkolenie zespołu w celu zapewnienia, że może on przeprowadzać dokładne i skuteczne oceny

Złe dane mogą być gorsze niż brak danych w ogóle. Zapobiegaj temu problemowi, upewniając się, że każdy członek zespołu ds. ergonomii posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania swoich ról i obowiązków. Dokładne i skuteczne oceny są podstawą procesu ergonomii.

Krok 5: Ustalenie sposobu zarządzania danymi dotyczącymi ergonomii i ich wykorzystania

Nie pozwól, aby Twoje ciężko zapracowane dane dotyczące ergonomii poszły na marne! Upewnij się, że prawidłowo przechowujesz dane w dobrze zaprojektowanym systemie zarządzania. Posiadanie właściwych danych zawsze w zasięgu ręki pozwala na podejmowanie inteligentnych decyzji dotyczących alokacji zasobów.