Dlaczego Ergonomiczne klawiatury są tak ważne?

Komputery zostały stworzone, aby rozwijać zdolności ludzkości - odblokować cyfrowe światy i połączyć nas w sposób, jaki nigdy wcześniej nie istniał! Przyniosły one również niespotykaną dotąd wygodę w takich dziedzinach jak zakupy, randki, planowanie wakacji i doświadczanie nowych form rozrywki.

Jednak za wszystkie udogodnienia, które komputery przynoszą ludziom, nasze rosnące uzależnienie od nich i innych urządzeń cyfrowych ma swoją cenę. Fizyczny dyskomfort, bóle i tradycyjne bóle klawiatury są zbyt powszechne.

Bóle nadgarstka, ramienia, barku i szyi oraz mrowienie palców mogą być spowodowane powtarzającymi się przez długie godziny ruchami pisania na maszynie. Podczas pracy na klasycznej klawiaturze dłonie pozostają w pozycji, która nie jest dla nich naturalna. Zgięte nadgarstki powodują ucisk i bóle, które przekładają się na przedramiona i ramiona.

Zginanie nadgarstka od strony klawiatury Zginanie nadgarstka od strony nadgarstka prowadzi do obolałych dłoni, przedramion i powtarzających się urazów wysiłkowych (RSI), takich jak zespół cieśni nadgarstka. Dzieje się tak, gdy nerw środkowy nadgarstka jest ściśnięty, co prowadzi do uczucia odrętwienia, które może powodować silny ból, a czasem także potrzebę operacji.

Staje się to znacznie większym zagrożeniem dla twojego zdrowia, jeśli praktycznie mieszkasz na swoim komputerze (co robi wiele osób!).  Chociaż istnieje wiele aparatów ortodontycznych, operacji i procedur leczenia stanów RSI po ich wystąpieniu, czy nie byłoby bardziej sensowne zapobiec im w pierwszej kolejności? Niewielka inwestycja w ergonomiczne produkty może zapobiec spiralnym kosztom w przyszłości wynikającym z rachunków medycznych i nieobecności w pracy.

Ergonomiczne klawiatury są jednym z kroków na drodze do zdrowej, cyfrowej egzystencji. Klawiatury te zostały zaprojektowane tak, aby utrzymać dłonie i nadgarstki w naturalnej pozycji do pisania. Dłonie są skierowane niezależnie od siebie w pozycji leżącej na nadgarstkach. Zmniejsza to nacisk na nadgarstki, przedramiona, łokcie, ramiona i szyję.

Klawiatura Kinesis KB800PB Freestyle2 Split Keyboard (po lewej) do PC dostosowuje się do unikalnego typu ciała użytkownika i pozwala na rozdzielenie dwóch modułów klawiatury na tyle, na ile pozwala uwięź.

Goldtouch GO! 2 Klawiatura Mobilna to ergonomiczna klawiatura przyjazna w podróży. Ta dzielona klawiatura może być składana i waży niewiele ponad funt.  Pasuje do stolika na tacy samolotowej, ale nadal posiada pełnowymiarowe klawisze, które działają tak samo efektywnie jak zwykła klawiatura. Pisanie jest ciche, a klawisze są bardzo czułe.

Klawiatura Goldtouch V2 Adjustable Comfort Keyboard jest klawiaturą dzieloną, wyposażoną w czułą na dotyk klawiaturę, która zapewnia niewielki wpływ na palce i dłonie. Klawiatura ta zmieści się w każdym biurze, a jej kompaktowe rozmiary sprawiają, że może być używana w środowiskach o ograniczonej przestrzeni, a jednocześnie ogranicza uprowadzenia ramion podczas sięgania po myszy i inne urządzenia peryferyjne.

Ergonomiczne klawiatury wymagają czasu, aby się do nich przyzwyczaić. Ale z czasem pisanie będzie szybsze dzięki wygodzie i łatwości pisania na ergonomicznej klawiaturze.