Dom

Dziesięć powodów, dla których powinieneś używać podstawki pod laptopa

 


 

Prawie każdy pracownik biura i kawiarni w dzisiejszych czasach, szczególnie w świecie "coworking / start up", używa laptopa. Nowoczesne laptopy faktycznie pochodzą z 1981 przenośnego komputera o nazwie Osborne 1, który w tym czasie ważył 25 funtów, miał 5-calowy ekran, i kosztował 1800.00 dolarów. Chociaż ceny nie spadły tak bardzo w ciągu ostatnich 40 lat, oprogramowanie i sprzęt, które składają się na laptopa z pewnością tak.

Ale o ile laptopy przynoszą ze sobą swobodę poruszania się, elastyczność miejsca pracy, szybkość i łatwość obsługi, o tyle parady biurowych garbów wykorzystujących je na co dzień spowodowały szereg innych problemów. W szczególności częste są problemy zdrowotne, począwszy od wielokrotnego korzystania z komputerów, od zmęczenia oczu i bólu szyi po problemy z postawą ciała. Na szczęście istnieje wygodne i niedrogie rozwiązanie pozwalające na zmniejszenie tego stresu: podstawka pod laptopa! Oto 10 powodów, dla których warto teraz korzystać z jednego z nich.

10 najlepszych powodów, dla których warto używać podstawki do laptopa

Lepsza Ergonomia: Ergonomiczne urządzenie jest czymś, co pomaga stworzyć zarówno wydajność, jak i komfort. W przypadku laptopów oznacza to zmniejszenie ryzyka urazów spowodowanych powtarzającym się stresem, które zdarzają się, gdy robisz coś przyziemnego, na przykład ciągle pisząc na klawiaturze. Podstawka pod laptopa podniesie ekran notebooka do poziomu oczu, zapobiegając obciążeniu szyi i pleców spowodowanemu wymuszoną perspektywą w dół. Ergonomia to powód, dla którego studenci uczelni mogą znaleźć się w bibliotekach korzystających z laptopów unoszących się nad górami podręczników. W przypadku korzystania z zewnętrznego monitora, podstawa pod laptopa wyrównuje również wysokość notebooka, co znacznie ułatwia pracę wielozadaniową.

Komfort podczas pisania: Jeśli Twój przeciętny urzędnik wprowadzający dane wykonuje 40 do 50 naciśnięć klawiszy na minutę, 8 godzin dziennie, możesz sobie wyobrazić, ile czasu spędzasz na pisaniu we własnym życiu. Większość stołów i powierzchni nie jest jednak zaprojektowana z myślą o tym. Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem, laptop powinien znajdować się na wysokości oczu, dzięki czemu plecy będą proste, a łokcie zgięte pod kątem 90 stopni. Dzięki podstawce pod laptopa można dopasować sposób ustawienia ciała do komputera, aby zapewnić doskonałe doświadczenie pracy.

Regulowany kąt: Oczywiście, cały punkt funkcjonalnej podstawki pod laptopa jest w stanie regulować kąty, wysokości i odległości urządzenia od ciała. W badaniu przeprowadzonym w 2015 roku stwierdzono, że prawie 65% dorosłych Amerykanów cierpi na zespół komputerowego widzenia, czyli obciążenie oczu spowodowane przez ekrany cyfrowe. Skłoniło to do sprzedawania zmęczonym pracownikom biurowym wszelkiego rodzaju sztuczek, takich jak okulary komputerowe. Zignoruj resztę i idź po stojak na laptopa. Regulując kąt nachylenia komputera, można zmniejszyć odblaski na ekranie i chronić zdrowie oczu.

Poprawia przepływ powietrza: Utrzymanie laptopa w stanie chłodnym ma kluczowe znaczenie dla zachowania jego trwałości. Ciepło, ogólnie rzecz biorąc, jest wrogiem elektroniki. To dlatego komputery mają wbudowane wentylatory. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych źródeł ciepła jest brak możliwości przepływu powietrza pod laptopem. Podstawki pod laptopy rozwiązują ten problem, podnosząc urządzenie tak, aby zachęcić je do przepływu powietrza. Niektóre z nich mają nawet wbudowane dodatkowe wentylatory! Chroni on nie tylko wewnętrzne elementy komputera, ale także ciało przed ewentualnymi oparzeniami.

Zorganizuj kable: Wsparcie techniczne zajmuje się wieloma strasznymi incydentami związanymi z komputerami. Ale regularność, z jaką muszą przebrnąć przez horror źle zorganizowanej serwerowni, z kablami kołyszącymi się jak pnącza w dżungli, jest wystarczająca, aby doprowadzić każdego do szaleństwa. W domu właściwe zarządzanie kablami oznacza łatwość dostępu i mniejsze obciążenie dla wtyczek i urządzeń. Stojaki na laptopy są do tego celu fantastyczne - poprowadzenie kabli pod spodem, aby utrzymać porządek w pokoju, biurze i biurku.

Zmniejsz bałagan: Stojaki do laptopów są dość niesamowite, jeśli chodzi o zmniejszenie bałaganu. Podczas gdy najtańsze podnoszą laptopa z biurka, wiele z nich posiada dodatkowe miejsca do przechowywania. Więc jeśli naprawdę chcesz utrzymać porządek na biurku, podstawka pod laptopa może być miejscem na klawiaturę i mysz, które nie jest rozmieszczone na biurku. Zaimponuj przyjaciołom swoją czystością po prostu podnosząc podstawkę pod laptopa.

Zwiększ produktywność i metabolizm: Stanie podczas pracy ma niesamowitą liczbę korzyści. Badania pokazują, że może to zmniejszyć ryzyko przybrania na wadze i otyłości, spalając średnio 170 dodatkowych kalorii niż podczas siedzenia. Inni mówią, że może to pomóc obniżyć poziom cukru we krwi i szansę na rozwój chorób serca. Pomagają one poprawić samopoczucie, zwiększyć poziom energii, zmniejszyć ból pleców i zwiększyć wydajność pracy. W sumie powinieneś stać w pracy, przynajmniej przez kilka godzin dziennie. Dzięki podstawce pod laptopa możesz to zrobić, podnosząc go na wysokość, na której możesz wygodnie pisać na nogach.

Swoboda przemieszczania się: Jednym z głównych powodów posiadania laptopa jest przenośność. Niezależnie od tego, czy jest to Twoja lokalna kawiarnia wypełniona espresso, czy też jakaś wspaniała plaża na Południowym Pacyfiku, laptopy pozwalają na pracę w podróży. Ale praca bez biurka czy stołu może szybko stać się niewygodna, zwłaszcza dla osób odbierających i przemieszczających się cały czas. Na szczęście podstawki pod laptopy są przenośne. Po prostu spakuj go i zabierz ze sobą wszystkie jego zalety, gdziekolwiek jesteś.

Kilka przydatnych dodatkowych funkcji: Czy szczerze myślisz, że w dzisiejszych czasach przemysł byłby zadowolony z prostej podstawki pod laptopa? Jak wszystko inne, co robimy, ludzkość zdecydowała, że niski stojak na laptopa musi być powiększona o tonę zgrabnych funkcji. Niektóre produkty zawierają gniazdo do ładowania telefonu komórkowego lub bezprzewodowy pad. Inne mają dodatkowe porty USB, aby Twój laptop nie stał się domem dla miliona dodatkowych kluczy sprzętowych. Półki, które są podwójne jako tace na telewizor. Szuflady. Lista idzie dalej.

Elastyczność użytkowania: Stojak na laptopa nie tylko nadaje się do użycia przez komputer. Są to uniwersalne przedmioty użytkowe w domu i w biurze, które mogą wykonywać wiele innych zadań. Chcesz czytać książkę w łóżku bez konieczności niewygodnego trzymania się za ręce? Jest na to podstawka pod laptopa! Co powiesz na korzystanie z tabletu w pokoju rodzinnym? Oszczędzaj energię i zdobądź podstawkę pod laptopa. Szwajcarskie noże wojskowe nie mają nic na wyposażeniu podstawki do laptopa.

Wniosek

Dzięki podstawce pod laptopa można znacznie poprawić swoje życie zawodowe. Nawet jeśli używa się go sporadycznie, to warto. Teraz nadszedł czas, aby zrobić znaczącą różnicę w wydajności i ogólnym stanie zdrowia podczas korzystania z laptopa.