Ergonomiczne podkładki pod mysz: Czy są warte uwagi?


Czy Twój nadgarstek boli lub często się męczy po długim używaniu myszy? Oprócz oceny rodzaju używanej myszy, należy zwrócić uwagę na ergonomiczne podkładki pod mysz.

Ergonomiczne podkładki pod mysz i podpórki pod nadgarstki klawiatury działają, pomagając utrzymać neutralną pozycję podczas pisania, klikania i przewijania. Bez wyściełanej podpórki utrzymanie neutralnej postawy nadgarstka może być trudne, szczególnie po kilku godzinach. Wyściełana podpórka zmniejsza również ucisk nerwów w nadgarstku i dłoniach przy prawidłowym użytkowaniu, co może się zdarzyć w przypadku długotrwałego oparcia nadgarstków na twardej powierzchni.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ergonomicznej podkładki pod myszkę

Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie podkładki pod rękę i nadgarstek.

Materiał podkładki
Poduszka ergonomicznych podkładek pod myszki jest wypełniona żelem lub pianką z pamięcią:

  • Żel - Ten materiał jest chłodny dla skóry. Może być lepki, jeśli nie ma pokrycia z materiału. Ludzie, którzy pragną mięsistych, miękkich poduszek pokochają żelowe podpórki pod nadgarstki.
  • Memory Foam - Jest to jeden z najlepszych materiałów, jeśli chodzi o zapewnienie wsparcia. Ciepło twojego ciała zmiękcza piankę tak, aby dokładnie odpowiadała kształtowi twojego nadgarstka. Jednak czuje się w niej ciepło, które niektórym osobom może się nie podobać.

Wysokość podparcia nadgarstka (Wrist Support Height)
Kluczem do zapobiegania urazom nadgarstków podczas korzystania z komputera jest utrzymanie neutralnej pozycji, w której występuje minimalne zgięcie nadgarstków. Jeśli Twój nadgarstek jest zbyt mały, waga Twojej ręki będzie nadwyrężać nadgarstek, zwiększając Twoje szanse na rozwój zespołu cieśni nadgarstka. Z drugiej strony, jeśli podstawa nadgarstka jest zbyt wysoka, powoduje to zmęczenie palców, dłoni i nadgarstka.

Podkładki pod mysz

Aby zapewnić prawidłowe ułożenie, należy uzyskać oparcie na nadgarstki o głębokości około 1″ - 1,2″ cala. Wszystko wyżej i trudno jest utrzymać neutralny nadgarstek, gdy spoczywa on na podkładce, co całkowicie pokonuje cel. Nie powinien być też zbyt twardy ani zbyt miękki.

Rozmiar podkładki
Przy zakupie podkładki pod mysz, sprawdź wymiary, aby sprawdzić, czy będzie ona pasować do twojego obszaru roboczego i czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby móc poruszać myszą. Lubię też, gdy podpórka na nadgarstek jest na tyle szeroka, że nie ląduje na środku, gdy nie zwracam uwagi.

Non-Slip Back
Nie chcesz, aby Twoja podkładka pod mysz była przesuwana, zwłaszcza gdy jesteś w samym środku gry. Szukaj takich, które mają gumową podstawę, która utrzymuje podkładkę mocno na swoim miejscu. Są nawet podkładki, które tak dobrze przylegają do stołu, że trzeba je odkleić, aby je przesunąć.

Łatwość czyszczenia
Wypadki zdarzają się szczególnie wtedy, gdy podczas korzystania z komputera jesz lub pijesz. Dobra podkładka pod mysz powinna być odporna na rozlanie się i plamy. Powinna również nadawać się do prania, dzięki czemu miejsce pracy będzie czyste i wolne od kurzu.

Inne ważne względy ergonomiczne
Kompresja - Odpoczynek na nadgarstki powinien być wystarczająco jędrny, aby utrzymać wagę, ale na tyle miękki, aby umożliwić prawidłowe krążenie krwi. Z drugiej strony, nawet w przypadku podpórki pod nadgarstki, ryzykujesz ucisk krwi, jeśli pozostaniesz w jednej pozycji zbyt długo. Wyreguluj wysokość biurka i krzesła tak, aby utrzymać nadgarstki i łokcie w prostej linii. Powinieneś robić przerwy od pisania na maszynie i ćwiczyć również proste ćwiczenia nadgarstków i rąk.

Mysz

Twoja mysz powinna być wystarczająco duża, aby podtrzymywać rękę. Możesz również rozważyć zmianę na pionową mysz, którą możesz używać z pozycją uścisku dłoni. Zamiast kłaść ciężar na wewnętrznej stronie nadgarstka, myszy kątowe pozwalają na umieszczenie ciężaru na boku dłoni.