Ergonomiczny przegląd krzeseł biurowych: Krzesło X-Chair X2

Jeśli czytasz recenzję mojego kolegi Stevena na temat krzesła X3 i X4, to z pewnością wiesz o firmie X-Chair i jej zaangażowaniu w tworzenie wspaniałego, ergonomicznego krzesła biurowego. Niedawno miałem przyjemność siedzieć na krześle X2 i, szczerze mówiąc, byłem sceptyczny.

Zazwyczaj nie jestem fanem siatkowych siedzisk. Zazwyczaj są one wykonane z taniego materiału i nie zapewniają takiego samego oparcia jak piankowe patelnie do siedzenia. Jednak kiedy siedziałem w X2, wiedziałem, że mamy do czynienia z innym krzesłem z siatki!

To krzesło jest całkiem niesamowite! Posiada te same niesamowite cechy, co droższe krzesła X3 i X4, ale jest w bardziej ekonomicznym przedziale cenowym i ma jedną wielką cechę, o której już wspomniałem:

K-Sport Advanced Performance Material

Materiał siatki na tym krześle to TOP NOTCH. Nie wiem, czy to tylko ja, czy nie, ale jest to najbardziej miękki materiał siatkowy, jaki kiedykolwiek spotkałem. Wspierający, twardy i odporny na rozdarcia, przetarcia i plamy, a co najlepsze, zapewnia chłodzące uczucie dla twojego tyłka, gdy siedzisz na tym fotelu przez cały dzień!

Siatka jest w wielu kolorach, więc może pasować do każdego wystroju biura, w ten sposób nie tylko dostajesz świetny materiał do siedzenia, ale także stylowy zbyt!

Jak więc krzesło przechodzi test ergonomii? Tak samo jak w przypadku X3 i X4, X2 uzyskuje doskonałe oceny na wykresie:

I jest to coś więcej, niż tylko podstawy:

SciFloat Infinite Recline

Steven wspomniał o tej funkcji w swojej recenzji i muszę się zgodzić, że ta funkcja jest tak wygodna! Ponieważ mój syn jest w domu z powodu odwołania COVID-19 i szkoły, kazałem mu użyć krzesła, aby uzyskać jego opinię. Byłem zszokowany, kiedy powiedział, że będzie używał tego krzesła jako krzesła biurowego i do gier! Pomyślałem nawet, że może on zastąpić jedno z krzeseł przy stole w jadalni!

4-wymiarowe podłokietniki

Nasz typowy proces sprawdzania poszukuje krzeseł z podłokietnikami, które po prostu idą w górę i w dół. X-Chair nie wynalazł opcji ramion 4D, ale nie spodziewalibyśmy się niczego mniej od krzesła tego kalibru. Ramiona idą w górę/w dół, w górę/w dół, w przód/w tył i pochylają się na swojej osi, aby dostosować się do użytkownika w każdy możliwy sposób.

Dynamic Variable Lumbar

Albo DVL, jak to nazywa X Chair. To podparcie lędźwiowe jest całkiem fajne. Jestem dość przyzwyczajony do typowej poduszki lędźwiowej, ale ta funkcja zmienia grę. Jedna rzecz, która mi się podoba to to, że DVL dostosowuje się z tobą w miarę upływu dnia. Pochyl się do tyłu, uzyskaj mniejsze podparcie lędźwiowe. Pochyl się do przodu, a DVL dostosuje się. Normalne podparcie lędźwiowe po prostu tego nie robi!

Tak więc, trudno mi się zadowolić, gdy przychodzi do wyboru krzesła biurowego dla moich klientów. Kiedy już znajdę taki, który mi się spodoba, pozostanie w moim repertuarze, dopóki nie pojawi się inny i nie zmieni wszystkiego. Można powiedzieć, że X2 to zrobił!

Myślę, że mój mentalny blok siatkowy krzesła mógł zostać wyeliminowany!

X Krzesło: Wybierz swój model

Uwaga redaktora: ErgoPlus nie ma żadnych powiązań finansowych ani przynależności do X-Chair, a jedynie recenzje produktów, które lubimy i polecamy.