Dom

Krzesła komputerowe: Czy są dobre dla twoich pleców i postawy?

Jest dużo szumu wokół krzeseł do gier, ale czy krzesła do gier są dobre dla twoich pleców? Poza krzykliwym wyglądem, jak te krzesła pomagają? W tym wpisie omówiono, w jaki sposób krzesła do gier zapewniają wsparcie dla pleców, prowadząc do poprawy postawy ciała i lepszej wydajności pracy. Omówiono w nim również, w jaki sposób posiadanie lepszej postawy oznacza ogólne samopoczucie w dłuższej perspektywie. 

Długotrwałe siedzenie w tanich krzesłach biurowych prowadzi do złej postawy ciała.  Zła postawa wpływa również na samopoczucie. Zła postawa wpływa na ułożenie kości, mięśni i organów wewnętrznych w organizmie. Wywiera to nacisk na mięśnie i ścięgna, prowadząc do stanów, które mogą być trudne do odwrócenia. Możesz mieć problemy z siedzeniem przez długie godziny lub nawet z siedzeniem w ogóle.  

Fotele i krzesła biurowe

Drapanie powoduje również problemy z oddychaniem, sztywność stawów i słabe krążenie. Wszystko to może prowadzić do chronicznego zmęczenia. Podróż naszych przodków od myśliwych-zbieraczy do rolników doprowadziła do zmniejszenia mobilności i siły kończyn dolnych. Dziś przeciętny Amerykanin spędza 13 godzin siedząc i 8 godzin spania dziennie; 21 godzin siedzącego czasu.   

Siedzący tryb życia źle wpływa na Twoje plecy, ale jest to nieunikniony rezultat nowoczesnej pracy.

To prawda, że zbyt długie siedzenie jest szkodliwe dla pleców niezależnie od rodzaju używanego krzesła, ale tanie krzesło biurowe zwiększa prawdopodobieństwo zagrożenia zdrowia na dwa sposoby. 

Tanie krzesła zachęcają do niechlujnego siedzenia ii. Obwisły kręgosłup powoduje duże obciążenie szyi, pleców i ramion.  

Z czasem przewlekłe obciążenie może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych, np: 

Zła postawa obciąża mięśnie i stawy, zmuszając je do cięższej pracy. Zwiększone ciśnienie powoduje chroniczny ból pleców, szyi, ramion, rąk lub nóg. 

Migreny
Zła postawa obciąża tył szyi, prowadząc do migreny.

Depresja 
Wiele badań wskazuje na możliwy związek między złej postawy ciała a depresyjnymi myślami. Język ciała mówi dużo o procesie myślowym i poziomie energii. Osoby z prostszą postawą ciała mają tendencję do bycia bardziej energicznymi, pozytywnymi i czujnymi. Natomiast osoby z niechlujną postawą siedzącą mają tendencję do letargu.  

Krzesła do gier są skutecznym rozwiązaniem, ponieważ utrzymują kręgosłup w jednej linii podczas siedzenia. Zmniejszony stres przekłada się na wyższy poziom energii, a Ty możesz siedzieć przez długie godziny.  

Oprócz wygodnego siedzenia, krzesła komputerowe zapewniają również wsparcie dla pleców, szyi i ramion.  

W przeciwieństwie do krzeseł biurowych, krzesła do gier są ergonomicznie zaprojektowane, z uwzględnieniem siedzącego trybu życia. Nawet krzesła wyściełane mogą nie spełniać żadnych funkcji. Dobrze skonstruowane krzesło do gier wspiera dolne i górne partie pleców, ramiona, głowę, szyję, ramiona i biodra. 

Dobre krzesło do gry pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy. Gdy głowa jest prawidłowo ułożona, obciążenie zostaje zdjęte z szyi. Ponadto, prawidłowo ustawiony kręgosłup zmniejsza ból pleców. Kiedy Twoje biodra są w prawidłowej pozycji, możesz wygodnie siedzieć przez długi czas. 

Krzesła do gier wspierają Twoje plecy
Czy krzesła do gier są dobre dla twoich pleców
Standardowe krzesła biurowe nie podpierają twoich pleców i mają poważne konsekwencje. Zgodnie z danymi American Chiropractic Association, bóle pleców są przyczyną 264 milionów straconych dni roboczych w ciągu roku.   

Z drugiej strony, krzesła do gier zapewniają odpowiednie podparcie dla pleców. Nasze krzesła do gier OM5 zapewniają podparcie lędźwiowe i szyjne dla użytkowników siedzących przez wiele godzin, co czyni je idealnymi dla graczy. Jak również regulowane podłokietniki, a w niektórych przypadkach także regulowane podparcie lędźwiowe.

Dobra postawa: Wiele korzyści

Dobra postawa pomaga utrzymać mięśnie kręgosłupa w jednej linii, umożliwiając im przenoszenie ciężaru ciała. Im dłużej siedzisz prawidłowo, tym lepsza staje się Twoja postawa. Prawidłowa postawa przynosi wiele korzyści, między innymi: 

Zredukowany stres stawów 
Nieprawidłowe ułożenie ciała w pozycji siedzącej powoduje naprężenia w dolnej części ciała i biodrach, a tym samym obciążenie stawów.  

Zwiększony poziom energii 
Prawidłowo ułożone ciało redukuje obciążenie mięśni, zapewniając wystarczającą ilość energii na inne produktywne zajęcia.  

Ulepszone trawienie
Garbienie obciąża plecy i uciska narządy ciała, wpływając tym samym na ich funkcjonalność. 

Migreny zredukowane 
Zła postawa obciąża tył szyi, prowadząc do migreny. 

Prawidłowa postawa pomaga poradzić sobie z tymi wszystkimi problemami; poprawia nastrój, dodaje energii i zwiększa wydajność pracy.  

Krzesła do gier mogą pomóc w terapii postawy 

Podczas gdy krzesło do gry ma wiele zalet, kluczem do niego jest prawidłowe użytkowanie. Kiedy prawidłowo siedzisz na krześle do gry, Twoje ciało jest trenowane, aby ustawić się w prawidłowej pozycji siedzącej. Na początku może to być niewygodne, ponieważ mięśnie potrzebują kondycji.  

Jednak po przyzwyczajeniu się do krzesła do gry, ból mięśni zmniejszy się. To wzmocni mięśnie w rdzeniu, plecach i pośladkach. Prawidłowo ułożone ciało cieszy się większą energią i ogólnym samopoczuciem.

Wykonaj poniższe kroki, aby prawidłowo korzystać z krzesła do gry.  

  • Usiądź równomiernie na siedzeniu, odpowiednio rozkładając ciężar ciała.
  • Ustawić wysokość fotela tak, aby kolana mogły zginać się pod kątem prostym.
  • Nie krzyżuj nóg; trzymaj stopy płasko na ziemi.
  • Trzymaj krzesło bliżej biurka i wyreguluj poziom monitora. 
  • Pozwól łokciom oprzeć się na podłokietniku krzesła do gier i zrelaksuj swoje ramiona.  

Myśli końcowe 

Być może już teraz wiadomo, że krzesła do gry są dobre dla twoich pleców. Bez względu na to, czy pracujesz kilka godzin czy dłużej, krzesła do gier zapewniają wsparcie pleców i wyprostowanie postawy. Krzesła do gier wzmacniają Twoje podstawowe mięśnie, dzięki czemu czujesz się bardziej energiczny. Prawidłowa postawa podczas siedzenia przyczynia się do ogólnego dobrego samopoczucia i zwiększa wydajność pracy.