Niewidoczne korzyści z ergonomicznych podnóżków przy biurku

Wiesz co mówią, "uncja prewencji jest warta funta lekarstwa" - a jeśli chodzi o bezpieczeństwo w miejscu pracy i zapobieganie urazom, to nie może być bliżej prawdy.

Po częstym przeziębieniu, urazy pleców są najczęstszym powodem, dla którego pracownicy tęsknią za pracą wśród ogółu pracowników - a to dopiero początek. Jak podaje Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, pracownicy, którzy doznają urazów ergonomicznych, potrzebują średnio 12 dni wolnego od pracy, aby się zregenerować.

Niezależnie od tego, czy masz zespół liczący 20 czy 700 osób, konieczne jest, aby każda z nich pracowała wydajnie i produktywnie. Jeśli Twoi pracownicy wykonują jakąkolwiek ilość pracy przy biurku, upewnij się, że wspierasz ich wysiłki w najlepszy możliwy sposób. Nie lekceważ siły podnóżków przy każdym biurku!

Korzyści związane z ergonomicznymi podnóżkami

Na pierwszy rzut oka, podnóżek może wydawać się nieistotny w kontekście codziennych operacji biznesowych. Jednak ten prosty dodatek może mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wpływ, jaki Twoje stopy mają na nogi, plecy, a nawet krążenie.

Pamiętaj, że kwestie związane z tymi obszarami mogą bezpośrednio prowadzić do utraty produktywności. Poniższe korzyści to tylko niektóre ze sposobów, w jakie ergonomiczny podnóżek może wspierać Twoich pracowników, a co za tym idzie - sukces Twojej firmy.

1. Pobudza krążenie
Kiedy siedzisz godzinami na końcu, to w końcu prowadzi do słabego krążenia. Jednak po wprowadzeniu ergonomicznego podnóżka szansa na rozwój problemów z krążeniem drastycznie spada. Chociaż słabe krążenie może prowadzić do powikłań zdrowotnych, jednym z najczęstszych objawów ostrzegawczych jest zwiększone zmęczenie.

Podnóżek pod biurko ergonomiczny

2. Zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów z kręgosłupem dolnym
Jak wspomniano, problemy z plecami mają znaczący wpływ na wydajność. Jak stwierdziła Światowa Organizacja Zdrowia, bóle okolicy lędźwiowej kręgosłupa są główną przyczyną drenażu ekonomicznego związanego ze zdrowiem i kosztują ponad 100 miliardów dolarów rocznie. Kwestia ta prowadzi do powstania kosztów pośrednich (związanych z nieobecnościami w pracy), a także kosztów związanych ze świadczeniami, jałowym majątkiem i utratą produkcji.

3. Pozytywny wpływ na postawę ciała
Biorąc pod uwagę, że przeciętny amerykański pracownik spędza około 38 minut na godzinę, ma to dramatyczny wpływ na jego postawę. Po raz kolejny, może to prowadzić do bólu pleców i obniżenia wydajności pracy. Mówi się, że bóle pleców związane z niewłaściwą postawą ciała kosztują amerykańskich pracodawców ponad 7 miliardów dolarów rocznie. Jest to również główna przyczyna niepełnosprawności wśród pracowników poniżej 45 roku życia.

4. Zwiększa poziom komfortu
Wiele badań wykazało, że komfortowi pracownicy to bardziej produktywni pracownicy. Przecież dyskomfort jest przede wszystkim czynnikiem rozpraszającym, zmniejszającym zdolność pracownika do koncentracji. Proste dodanie podnóżka może zmniejszyć obciążenie i promować lepszą postawę ciała, jednocześnie zapobiegając dyskomfortowi nóg.

Mimo że w ostatnich latach coraz większą uwagę poświęca się ergonomicznym biurom, podnóżki wciąż są pomijane. Nawet wśród osób korzystających z biurka na stojąco, podnóżek może zapewnić bardzo potrzebną ulgę, ponieważ pozwala pracownikom na zmianę ciężaru.

W rzeczywistości, wraz z rosnącą popularnością biurek stojących, istnieją podnóżki, które są idealne do tego ustawienia. W niektórych przypadkach, wprowadzenie dobrze zaprojektowanego podnóżka może pomóc w wytrzymaniu do 30 procent dłużej przy biurku stojącym.

Od dziś zadbaj o to, aby komunikacja między Tobą a Twoim zespołem pozostała otwarta. Zachęcając ich do wdrażania zdrowszych, proaktywnych strategii, może to znacząco poprawić morale, motywację i oczywiście wydajność w miejscu pracy.