Dom

Potrzebujesz przenośnej drukarki?

Przenośna" drukarka nie oznacza tylko "łatwego przenoszenia". Oznacza to, że drukarka może podróżować z Tobą i być używana w różnych miejscach z dala od Twojego komputera domowego lub biurowego. Daje to możliwość pracy praktycznie w każdym miejscu.

Drukarki o nazwie "przenośne" są zazwyczaj bardzo kompaktowe i lekkie oraz dostępne w różnych stylach i opcjach w zależności od przeznaczenia.

Jeśli potrzebujesz drukarki do użytku w miejscach, które zazwyczaj nie oferują dostępu do drukarki, możesz być legalnym kandydatem na drukarkę przenośną.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Po pierwsze, nie kupuj drukarki przenośnej tylko dlatego, że potrzebujesz jej do użytku w 2 różnych miejscach, takich jak biuro i dom. Prawie zawsze bardziej opłacalne jest kupno dodatkowej drukarki biurkowej (zakładając, że komputer też był dostępny).

Po drugie, przenośne drukarki fotograficzne nie są tak wyposażone jak standardowe drukarki fotograficzne. Mogą one czasem produkować tylko zdjęcia 4 x 6 lub mniejsze (co może nie być odpowiednie dla bogatej graficznie propozycji w domu klienta). Drukarki przenośne mogą być typu Inkjet, Dot Matrix, Thermal lub Dye sublimacyjne i idealnie nadają się do produkcji zdjęć na żądanie (zazwyczaj w miejscu z gniazdem zasilającym).

Oto kilka popularnych modeli dostępnych obecnie na rynku, które są odpowiednie do scrapbookingu, spotkań rodzinnych, itp. (wydrukuj 4 x 6 zdjęć).

 • Seria drukarek Epson Picturemate (kaseta T5570) - NAJLEPSZA WARTOŚĆ -)
 • Drukarki HP Photosmart serii A (kaseta HP 110)
 • Kompaktowa fotograficzna drukarka atramentowa Canon Pixma mini320 (CLI-36)
 • Kompaktowa drukarka fotograficzna Canon SELPHY CP760 (sublimacja)
 • Cyfrowa drukarka fotograficzna Sony DPP-FP30 (sublimacja)

Jeśli dokumenty prawne, obrazy lub zdjęcia muszą być drukowane z dala od gniazdka elektrycznego, istnieją modele, które używają akumulatorów. Cena tych urządzeń może być nieco bardziej kosztowna.

Przenośne drukarki, które produkują materiały drukowane o wymiarach 8-1/2″ x 11″ zazwyczaj pakują wiele opcji na małej przestrzeni. Niektóre z tych drukarek pozwalają na bezprzewodowe drukowanie z komputera PC, palmtopa lub telefonu komórkowego poprzez "interfejs IrDA" lub za pomocą adaptera Bluetooth. Większość z nich jest dostarczana z adapterem samochodowym i zestawem do ładowania akumulatora, dzięki czemu drukarka może być używana w dowolnym miejscu i daje wysokiej jakości rezultaty.

Oto kilka opcji dla tej klasy drukarek.

 • HP H470 Drukarka przenośna typu Office Jet (HP 94 HP 95 lub HP 98) - NAJLEPSZA DO DRUKUGANIA TEKSTÓW MOBILNYCH
 • Drukarka przenośna HP Deskjet 460c - (wykorzystuje naboje HP 94 HP 95 lub HP 97, HP 99, HP 100)
 • Fotograficzna drukarka atramentowa Canon PIXMA iP90v - (wykorzystuje kartridże BCI-15, BCI-16)
 • Canon BJC-85 Przenośna drukarka kolorowa Bubble Jet - (wykorzystuje wkłady BCI-10 i BCI-11)Podgląd (otwiera się w nowym oknie)
 • Canon iP100 Mobile Photo Printer - (wykorzystuje wkłady PGI-35, CLI-36)
 • Drukarka kieszonkowa SiPix (tylko druk termiczny czarny) - (Używa papieru termoczułego zamiast atramentu lub tonera)

Kilka z tych drukarek można zamontować w samochodzie za pomocą specjalnego systemu uchwytów do drukarek, który ściśle przypomina uchwyt ścienny telewizora. Dla tych z Państwa, którzy wykonują dużo pracy w swoim samochodzie, może to być bardzo atrakcyjne.

Pamiętaj tylko, aby nie zostawiać przenośnych drukarek w samochodzie i nie pozostawiać ich w innych środowiskach o wysokiej lub niskiej temperaturze. Ekstremalne temperatury mogą mieć wpływ na jakość druku Twoich dokumentów lub na żywotność drukarki.