Dom

Sześć najlepszych zastosowań dla Twojego wiatraka

 

Jeśli uważasz, że wiatraki elektryczne są nieefektywne i drogie w użyciu, zastanów się jeszcze raz! Wentylatory te są świetnym sposobem na ochłodzenie i doprowadzenie powietrza w Twoim domu do porządku.

Dostępnych jest wiele różnych typów wiatraków, więc masz gwarancję, że znajdziesz taki, który zaspokoi Twoje potrzeby. Od wentylatorów okiennych po dmuchawy przemysłowe, naprawdę istnieje opcja dla każdego.

Większość typów zapewnia pewną formę kontroli klimatu poprzez przepływ osiowy. Łopatki wymuszają przepływ powietrza do lub z pomieszczenia, które chcesz schłodzić lub przewietrzyć.

Kiedy większość ludzi wyobraża sobie wentylator, wyobrażają sobie standardową opcję z trzema ostrzami - pedał lub biurko - która w upalny dzień wdmuchuje gorące powietrze na twarz. Podczas gdy ten typ jest powszechny - i często używany, aby utrzymać chłodną przestrzeń osobistą - elektryczne urządzenia cyrkulacyjne mogą zrobić o wiele więcej dla Twojego domu. Mogą pomóc w utrzymaniu poziomu wilgotności, chronić różne pomieszczenia w domu przed zastojem powietrza, a nawet pomóc w lepszym spaniu w nocy. I to jest dopiero początek.

Dokonując zakupu, ważne jest, aby dokładnie przemyśleć, co chcesz, aby zrobić i gdzie planujesz go umieścić. Poniżej przedstawiamy sześć najlepszych sposobów wykorzystania wentylatora elektrycznego w Twoim domu.

1. Schłodzić swój pokój (i siebie)
Idealne dla bardziej umiarkowanego klimatu, wentylatory elektryczne są bardzo niedrogim sposobem na schłodzenie prawie każdego pomieszczenia w Twoim domu. Mogą być również dość orzeźwiające, ponieważ krążą chłodnym powietrzem w całym pomieszczeniu.

Przenośne cyrkulatory powietrza są jednymi z najlepszych opcji dla tego typu zastosowań, ponieważ są łatwe do przenoszenia z pomieszczenia do pomieszczenia. Należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, w którym chcemy ochłodzić, ponieważ niektóre rodzaje działają lepiej w dużych pomieszczeniach niż inne.

2. Poradzić sobie z palaczami
Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z małym kuchennym nieszczęściem, czy też jesteś wujkiem palącym cygara, wentylator elektryczny może być zbawienny. Użyj wentylatora na postumencie lub wentylatora stołowego, aby zasysać dymne powietrze i wydmuchać je przez otwarte okno lub drzwi. Skierowany we właściwym kierunku, może pełnić rolę wyciągu.

Gdy pomieszczenie zostanie oczyszczone, odwróć je, aby wydmuchać świeże powietrze z powrotem do pomieszczenia. Do tej sztuczki nie potrzebujesz nawet dymu w domu - działa ona w każdym pomieszczeniu, które wymaga wentylacji.

3. Łatwiejszy sen
Szczególnie trudne może być spanie w ciepłą, letnią noc. Zazwyczaj trzeba wybrać pomiędzy głośną klimatyzacją a niewygodnym ciepłem. Świetną alternatywą może być wentylator w sypialni, ponieważ pracuje on znacznie ciszej niż klimatyzator i znacznie obniża temperaturę w pomieszczeniu.

Ponadto chłodna bryza może być relaksująca podczas próby zasypiania. Wentylatory na piedestale są zazwyczaj najlepszym typem dla sypialni, a różnorodność dostępnych opcji zdalnego sterowania sprawia, że są one doskonałym dodatkiem do Twojego domu. Sufitowe wentylatory są idealne dla umiarkowanego chłodzenia sypialni zbyt, i zainstalowane nad łóżkiem, są one dość skuteczne.

4. Utrzymywać wilgotność w ryzach
Elektryczny cyrkulator powietrza może zrobić więcej niż tylko chłodzić. Ponieważ wentylują one pomieszczenie, utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności jest łatwe. Zbyt duża wilgotność może uszkodzić Twój dom. Wydmuchiwanie świeżego powietrza do pomieszczenia może utrzymać niski poziom wilgotności w domu i utrzymać dobrą wentylację w pomieszczeniach. Stała cyrkulacja powietrza pomaga utrzymać czystość i suchość powietrza w Twoim domu. Jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich stron.

5. Chroń swoją łazienkę
Poziom wilgotności w łazience należy kontrolować za pomocą wentylatora wyciągowego. Instalacja wentylatora wyciągowego w łazience chroni wnętrze i sprawia, że wygląda ono jak nowe. Dzięki niemu farba nie łuszczy się, drzwi nie wypaczają się, a pleśń nie gromadzi się na powierzchni łazienki.

Dodatkowa cyrkulacja pomaga usunąć wilgoć z łazienki, która powstaje podczas gorącego prysznica. Wentylatory wyciągowe pomagają kontrolować zapachy w łazience, a także wypychanie pomieszczeń.

6. Akcentuj swój pokój
Wentylator elektryczny może być czymś więcej niż tylko funkcjonalnym urządzeniem, może również dodać uroku Twojemu środowisku życia. Wentylatory dekoracyjne dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, akcentują niemalże każde pomieszczenie w Twoim domu. Różnorodność kolorów może z pewnością dodać orzeźwiającej zmiany tempa od tradycyjnych modeli. Co najlepsze, działają one tak samo dobrze jak standardowe wentylatory.