Wynajem urządzeń drukujących - czy warto?

Większość prac biurowych każdej firmy wiąże się z użyciem sprzętu do drukowania i kopiowania. Najczęściej są to urządzenia wielofunkcyjne, które służą do wykonywania kilku operacji roboczych jednocześnie. Wysokiej jakości sprzęt tego typu jest dość drogi. Dlatego w ciągu ostatnich kilku lat popularna stała się usługa polegająca na udostępnianiu urządzeń wielofunkcyjnych do wynajęcia.

Główne zalety tego typu usługi

Wynajem urządzeń wielofunkcyjnych pozwala uniknąć dużych inwestycji w zakup niezbędnego sprzętu. Kwota, jaką trzeba przeznaczyć na jego zakup, jest często zbyt duża, zwłaszcza dla młodych firm, które dopiero zaczynają wkraczać na rynek usług. Wynajem urządzenia wielofunkcyjnego we współpracy z firmą przewiduje płatność tylko za wykonaną pracę bez konieczności pokrywania wydatków związanych z bieżącą konserwacją i naprawą urządzeń. Skorzystanie takiej usługi to możliwość pozyskania do czasowego użytku nowoczesnego i wysokiej jakości sprzętu, którego zastosowanie pozwoli na uzyskanie wysokiej jakości materiałów drukowanych.

Wszystkie rodzaje wielofunkcyjnych urządzeń drukujących to certyfikowane urządzenia, które w pełni spełniają wymagania i uwarunkowania współczesnego rynku dla tego typu produktów. Oprócz urządzeń wielofunkcyjnych klienci mają możliwość wypożyczenia skanerów, nowoczesnych drukarek. Firma wynajmująca sprzęt bierze na siebie odpowiedzialność za ich konserwację, diagnostykę i naprawy oraz instalację oprogramowania. Ponadto do obowiązków firmy należy dostarczanie klientom wszelkich materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do działania sprzętu.

kserokopiarka, drukarka, urządzenie wielofunkcyjne

Wygoda

Wynajem urządzenia wielofunkcyjnego daje możliwość uzyskania wysokiej jakości sprzętu do tymczasowego użytku za minimalną cenę. Elastyczne warunki współpracy oraz fachowe doradztwo specjalistów sprawiają, że wynajem jest wygodny dla obu stron. Ta usługa jest szczególnie polecana właścicielom firm, które na przykład otwierają nowe biura, lub gdy potrzebny jest sprzęt do krótkiego użytkowania. Ponadto, wraz z szybkim rozwojem nauki, z dnia na dzień pojawia się coraz więcej nowych technologii o unikalnych możliwościach obiegu dokumentów, których wcześniej nie było. Ich zastosowanie znacznie podnosi warunki i jakość pracy, a także wydajność wykonywania niezbędnych operacji. Jednocześnie mało którą firmę stać na nieustanne kupowanie, inwestowanie i wymianę sprzętu drukującego. Zwłaszcza kiedy trzeba doliczyć do tego montaż i konserwację, wymianę materiałów eksploatacyjnych. Można oczywiście skorzystać z usług firm poligraficznych, ale wymaga to dodatkowej inwestycji, czasu, a koszt jednej wydrukowanej strony będzie kilkakrotnie droższy niż wynajęcie urządzenia drukującego.

Umowa jest przewidziana na czasowe użytkowanie sprzętu kopiującego i drukującego. Może być krótkoterminowa, długoterminowa lub podpisana zgodnie z programem partnerskim. Umowa określa nazwy wszystkich wynajmowanych urządzeń, okres obowiązywania jej warunków, opisuje prawa i obowiązki zainteresowanych stron (najemcy i wynajmującego), procedurę rozliczeniową oraz szczegóły stron umowy.

Ta usługa jest bardzo przydatna podczas prezentacji, spotkań biznesowych, seminariów, konkursów i innych wydarzeń, które wymagają drukowania i reprodukcji materiałów drukowanych w dużych ilościach. W końcu zakup drogiego sprzętu do określonego celu nie zawsze jest uzasadniony finansowo. Wynajem pozwala obniżyć koszty wykonania wymaganej liczby kopii, oszczędzić materiały eksploatacyjne i nie tracić czasu na naprawy i serwis. Jednocześnie koszty utrzymania technicznego sprzętu będą przewidywane z góry.