Trzy wskazówki dotyczące zapobiegania urazom związanym z pisaniem na klawiaturze

Trzy wskazówki dotyczące zapobiegania zagrożeniom związanym z pisaniem na maszynie

Pisanie przez cały dzień może mieć kilka zagrożeń dla zdrowia. Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, czy musisz pisać długie prace badawcze, aby uzyskać wykształcenie wyższe, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed pisaniem.

Są dwa główne warunki związane z nadmiernym pisaniem: Powtarzające się urazy cielesne (RSI) i zespół Carpal Tunnel (CTS). Uraz związany z powtarzalnym przeciążeniem, znany jako zespół nadużywania, jest stanem, w którym część ciała zostaje uszkodzona w wyniku powtarzającego się nadużywania.  Częste są urazy rąk, nadgarstków i palców. Objawy obejmują tkliwość, ból i mrowienie w określonych mięśniach lub stawach.

Tunel nadgarstkowy jest stanem, który występuje, gdy nerw środkowy jest ściśnięty w nadgarstku. Gdy dana osoba ma tunel nadgarstkowy, jej nerw pośrodkowy nie funkcjonuje prawidłowo. Nerw pośrodkowy wysyła wiadomości z rdzenia kręgowego do nadgarstka i ręki. Typowe objawy tunelu nadgarstka to mrowienie, ból, drętwienie i osłabienie.

Jeśli pisanie na maszynie jest istotną częścią codziennej rutyny, oto kilka wskazówek, które pomogą zapobiec tym stanom:

Przećwiczyć dobrą postawę. Załamanie się lub slouching będzie uciskać nerwy, co jest ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jeśli starasz się zapobiegać ryzyku pisania na maszynie.
Zrób kilka przerw. Jeśli chodzi o częste pisanie na maszynie, danie swoim nadgarstkom, dłoniom i palcom czasu na relaks robi ogromną różnicę. Co dziesięć lub piętnaście minut pomaga wyciągnąć ręce i trochę je poćwiczyć.
Zainwestuj w ergonomiczną klawiaturę firmy Microsoft. Jednym z najprostszych sposobów zmniejszenia bólu nadgarstków lub szans na uzyskanie RSI lub CTS jest inwestycja w ergonomiczną klawiaturę firmy Microsoft. Z taką klawiaturą znajdziesz większy komfort i bezpieczeństwo.
 

Jeśli chodzi o twoje zdrowie fizyczne, ważne jest, abyś nie czuł bólu w nadgarstkach, rękach i palcach. Zarówno RSI, jak i CTS są bolesnymi stanami, które potencjalnie wymagają operacji. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, postępuj zgodnie z tymi trzema wskazówkami; możesz po prostu znaleźć się bliżej bezpieczeństwa.