Jak zapobiegać zespołowi cieśni nadgarstka?


Dlaczego bolą mnie nadgarstki?

Bez względu na to, czy pracujesz w biurze, czy w domu - jeśli pracujesz na komputerze, to masz szansę poczuć ból lub dwa. Są dwie rzeczy, które możesz zrobić, zignorować je i pozwolić im się pogorszyć lub podjąć działania. Mówi się, że wiedza jest najlepszą obroną, więc oto kilka faktów, które zebraliśmy, a które być może będą w stanie ci pomóc.

1. Uporządkowanie czynności i miejsca pracy za pomocą ergonomicznych wskazówek może pomóc w zapobieganiu zespołowi cieśni nadgarstka. Ergonomia biura koncentruje się na sposobie ustawienia stanowiska pracy, w tym na rozmieszczeniu biurka, monitora komputerowego, dokumentów, krzesła i związanych z nimi narzędzi, takich jak klawiatura komputerowa i mysz. Te same pomysły mogą pomóc w zorganizowaniu stanowiska pracy do innych codziennych czynności.

2. Zwróć uwagę na swoje codzienne czynności i bądź świadomy, jakie działania powodują ten ból. Zawsze istnieją rozwiązania, ale musisz wiedzieć, co robisz źle, aby to naprawić.

3. Zawsze staraj się ćwiczyć. Rozciąganie i joga są pomocne dla osób doświadczających bólu. Możesz również odwiedzić fizjoterapeutę, aby uzyskać poradę.

4. Unikaj powtarzających się czynności w domu i pracy, które mogą być uciążliwe dla nadgarstka. Jeśli dotyczy to tylko jednej ręki, staraj się używać drugiej w jak największym stopniu.

5. Mikropęknięcia. Robią krótkie przerwy mniej więcej co 20 minut. Wyciągnij ręce i machaj palcami przed siebie. Weź głęboki oddech i ściśnij łopatki razem.

6. Źle zaprojektowane meble biurowe w znacznym stopniu przyczyniają się do złej postawy ciała. Krzesła powinny być regulowane na wysokość, z oparciem podpierającym. Krzesła projektowane na zamówienie, przeznaczone dla osób, które nie pasują do standardowych krzeseł, mogą być drogie. Jednak koszty te są często kompensowane przez oszczędności w wydatkach medycznych, które następują po urazach związanych ze złą postawą ciała.