Oprogramowanie Ergonomiczne: Jaki jest zwrot z inwestycji?

Zrozumienie korzyści i kosztów oprogramowania ergonomicznego pozwala na obliczenie zwrotu z inwestycji. Będzie to pomocna informacja, którą można uzyskać podczas samodzielnego podejmowania decyzji lub w przypadku konieczności przekonania osoby podejmującej decyzję o zakupie oprogramowania ergonomicznego.

"Istnieje teoria, dlaczego robimy procesy, istnieje opis tego, co robimy, a co najważniejsze, zawsze istnieje możliwość zakwestionowania tego, co robimy, a jest to radykalnie inne podejście do procesów biznesowych niż tradycyjne" - Steve Jobs

Dokonanie zmiany wewnątrz dużej organizacji jest trudne. Duże przedsiębiorstwa są często porównywane do dużych statków z małymi sterami. Poruszają się one szybko, ale zmiana ich kierunku jest niezwykle trudna.

I to nie bez powodu. Muszą niezawodnie wytwarzać produkty, które w pierwszej kolejności pomogły im stać się dużym przedsiębiorstwem. Są one w stanie utrzymać tę skalę i wielkość produkcji dzięki procesowi i efektywności.

Nawet niewielkie zmiany są krótkoterminowym zagrożeniem dla tej wydajności. Ale wiemy również, że jeśli Twoja firma nie wprowadzi innowacji i nie przyjmie jakiegoś stopnia zmian, to nieuchronnie spadnie. Ten rodzaj zastoju otwiera drzwi dla zagrożeń konkurencyjnych i innych sił rynkowych, które mogą zagrozić firmie.

Powyższy cytat Steve'a Jobsa jest przykładem na to, co oznacza znalezienie równowagi pomiędzy ustanawianiem procesów, które pomogą Ci osiągnąć wysoką wydajność, przy jednoczesnym zachowaniu świadomości, że jest bardzo prawdopodobne, że istnieje lepszy sposób. Osiągnięcie tej równowagi jest sposobem na uniknięcie pokusy karmienia się wczoraj i głodowania jutro.

"Pokusa w istniejącym biznesie polega na tym, aby zawsze żywić się wczoraj, a jutro głodować". Jest to oczywiście śmiertelna pokusa. Przedsiębiorstwo, które nie wprowadza innowacji, nieuchronnie się starzeje i upada. A w okresie gwałtownych zmian, takich jak obecne... upadek będzie szybki." - Peter Drucker

Tak więc nawet jeśli zmiana może być krótkoterminowym zagrożeniem dla wydajności, jest ona konieczna dla długoterminowego przetrwania firmy.

Biorąc pod uwagę wyzwanie, jakim jest dokonanie zmiany w organizacji, ważne jest, abyś mógł jasno przedstawić wartość zmiany, której szukasz. Musisz to zrobić.

Wielu z naszych klientów i klientów doświadczyło wyzwania, jakim jest zarządzanie zmianą w swojej organizacji. Musieli opowiedzieć się za ergonomią i kompleksową profilaktyką MSD.

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli chodzi o zmianę sposobu zarządzania danymi dotyczącymi ergonomii, łatwo jest zbudować obudowę do wykorzystania oprogramowania ergonomicznego zamiast metod papierowych i narzędzi ogólnego przeznaczenia.

Ale oczywiście powiedziałbym, że tak, prawda? Jeśli myślisz, że jestem stronniczy, to masz rację. Jestem.

Przejdźmy więc przez to krok po kroku i sam zdecyduj, czy istnieje przekonywujący argument za wykorzystaniem oprogramowania ergonomicznego do zarządzania danymi zamiast metod papierowych i narzędzi ogólnego przeznaczenia.

Jak obliczyć zwrot z inwestycji w oprogramowanie ergonomiczne

Oto formuła, której można użyć do obliczenia zwrotu z inwestycji w oprogramowanie ergonomiczne.

Return on Investment = Korzyści - Koszt / Zwrot z inwestycji

Tak więc, aby przeprowadzić obliczenia, trzeba zrozumieć i określić korzyści i koszty korzystania z oprogramowania ergonomicznego.

Po pierwsze, porozmawiajmy o korzyściach.

Korzyści płynące z używania oprogramowania ergonomicznego

Główną korzyścią stosowania dowolnego oprogramowania zamiast metody papierowej lub narzędzia ogólnego przeznaczenia jest zwiększenie wydajności.

To samo odnosi się do oprogramowania ergonomicznego. Sprawia ono, że jesteś bardziej produktywny. Konkretnie rzecz biorąc, drastycznie zmniejsza obciążenie administracyjne.

Określmy to teraz ilościowo. Po pierwsze, określmy wszystkie założenia, które będziemy musieli przyjąć, aby znaleźć korzyści w zakresie produktywności. (Oczywiście będziecie chcieli dostosować swoje obliczenia dotyczące zwrotu z inwestycji do waszej konkretnej sytuacji, ale uogólnię je dla potrzeb tego artykułu).

Załóżmy, że:

  • Na ergonomię poświęcasz 40 godzin tygodniowo20% czasu poświęconego na ergonomię poświęcasz na zadania administracyjneProgramowanie ergonomiczne może zmniejszyć obciążenie administracyjne o 50%W pełni załadowany koszt Twojego czasu to 60$/godzinę

Przy tych założeniach:

  • Spędzasz 8 godzin swojego czasu na zadaniach administracyjnych (20% z 40 godzinnego tygodnia pracy)Korzystając z oprogramowania ergonomicznego, skracasz ten czas do 4 godzin tygodniowo, oszczędzając 4 godziny (50% z 8 godzin czasu administracyjnego)Przy w pełni załadowanym koszcie 60 USD/godzinę, 4 godziny zaoszczędzone na wzroście wydajności były warte 240 USD.W ciągu 50 tygodni pracy w roku, co daje 12 000 USD.

To wielka wygrana!

Ale może jesteś sceptyczny, albo nie podobają ci się moje założenia. To jest uczciwe. Załóżmy, że wszystko mi wychodzi. Przetnijmy każde założenie na pół.

Załóżmy, że tak:

  • Poświęcasz 20 godzin tygodniowo na ergonomię 10% czasu poświęcasz na zadania administracyjne Oprogramowanie ergonomiczne może zmniejszyć obciążenie administracyjne o 25%W pełni załadowany koszt twojego czasu to 30$/godzinę

Przy tych założeniach:

  • Spędzasz 2 godziny na zadaniach administracyjnych (10% z 20 godzinnego tygodnia pracy) Korzystając z oprogramowania ergonomicznego, skracasz ten czas do 1,5 godziny tygodniowo, oszczędzając 0,5 godziny (25% z 2 godzin czasu administracyjnego) Przy w pełni załadowanym koszcie 30 USD/godzinę, 0,5 godziny zaoszczędzone na wzroście wydajności były warte 15 USD w ciągu 50 tygodni pracy w roku, co daje 750 USD.

Nie jest to 12.000$, ale 750$ to nadal wygrana!

Dla większości z Was, którzy to czytacie, prawdopodobnie znajdziecie się gdzieś pośrodku tych przedziałów. Im więcej z niego korzystasz i im więcej czasu jesteś wart, tym więcej zaoszczędzisz na oprogramowaniu ergonomicznym.

Należy również pamiętać, że jedyną korzyścią w tej kalkulacji był wzrost wydajności. To nie jest cała historia.

Inne korzyści płynące z oprogramowania ergonomicznego, które nie zostały uwzględnione:

  • Oszczędność na szkoleniach. Wbudowane szkolenia i zasoby oznaczają, że nie musisz kupować innych kursów edukacyjnych i szkoleniowych, zatrudniać drogiego konsultanta na szkolenia, ani chodzić na drogie konferencje, aby wziąć udział w szkoleniu. W ten sposób łatwo zaoszczędzisz tysiące dolarów i możesz mieć pewność, że każdy członek Twojego zespołu otrzyma takie samo szkolenie wysokiej jakości.Podejmuj decyzje wyższej jakości. Posiadanie odpowiednich danych zawsze w zasięgu ręki pozwala na podejmowanie lepszych decyzji i poprawę efektywności procesu ergonomicznego w miejscu pracy. Lepsze decyzje prowadzą do zmniejszenia liczby urazów. Tylko jedno urazowe schorzenie układu mięśniowo-szkieletowego, które zostało zaoszczędzone, to ponad 70 000 USD oszczędności.Wyrównaj zespół. Udostępnienie zespołowi oprogramowania dostosowanego do potrzeb danej dziedziny dostosowuje je do wspólnych szkoleń, narzędzi i informacji.Poprawiaj jakość życia. Redukcja czasu administracyjnego poprawia jakość życia. Pozwól, aby komputer wykonywał pracę administratora, dzięki czemu będziesz mógł robić to, co robisz.

Tak więc, chociaż te korzyści nie są uwzględnione w przykładowym obliczeniu ROI, istnieje bardzo realne prawdopodobieństwo, że korzyści netto z nich jest w dziesiątkach tysięcy dolarów.

Koszt użytkowania oprogramowania ergonomicznego

Zależy to oczywiście od tego, jakiego oprogramowania ergonomicznego używasz, ale za dostęp do nowoczesnego produktu w chmurze możesz zapłacić 300-600 dolarów na użytkownika rocznie. Dla celów przykładowych obliczeń w artykule nazwiemy to 500 dolarów.

Obliczenie ROI

Teraz, gdy znasz już szacunkowe korzyści i koszty korzystania z oprogramowania ergonomicznego, możesz obliczyć swój oczekiwany zwrot z inwestycji. (Pamiętaj, że Korzyść - Koszt / Koszt = ROI)

W Założeniu #1: $12,000 - $500 / $500 = 2,300%.

W Założeniu #2: $750 - $500 / $500 = 50%

Jak widać, przy obu tych założeniach uzyskano dodatni zwrot z inwestycji.

The Case for Change

Dokonanie zmiany wewnątrz dużej organizacji jest trudne. Starasz się sterować dużym statkiem z małym sterem.

Możesz zwiększyć swoje szanse na pomyślne przejście na nowoczesną ergonomię, przedstawiając argumenty przemawiające za zmianą poparte szacunkowym zwrotem z inwestycji.